Salland Logo            Kom roeien - the movie     Roeiclinic                                     

Meer foto's

Eindelijk hebben we dan nieuwe deuren in loods 1 & 2. Week 10 was beloofd. Maandag maar eens gebeld naar Dikkenberg. Woensdag worden ze gemonteerd was het antwoord.

Samen met Bert-Jan en Bert, dinsdag snel aan de slag gegaan. Wat een werk !! De oude rails zaten muurvast. Rails en kap met haakse slijpers moeten verwijderen. De geleidingen, in de drempels onder, met Kango en beitels uit het beton verlost. Ook het plaatsen van de hardhouten sponningen was een heidense klus.

Dankzij meegebrachte tafelzaag, afkortzaag en kolomboor, konden we strak werk leveren. Aan het eind van een lange dag was zeker ik, helemaal gesloopt .

Hoewel niet afgeschreven, moest woensdagochtend toch de Nordhorn te water. De professorisch aangebrachte oude deuren moesten dus weggehaald. BJ is daarvoor met An meegekomen naar Salland om deze klus te klaren. Aansluitend heeft hij ook maar even alle graskanten afgestoken met zijn handige motor-frees. Daarna samen snel 10 zakken betonmortel aangemaakt voor nieuwe dorpels onder de deuren.

De monteurs Martin en Jaap van Dikkenberg deuren hadden niet gerekend op onze strakke voorbereidingen. In 2 uur hadden ze de rails en regenkap en beide schuifdeuren gemonteerd met sluitingen en ramen. Maar ook de andere deuren hebben aandacht gekregen. 's Middags heeft BJ de omhooggekomen drempel van loods 3 met haakse slijper bewerkt. Met grote stofwolken als gevolg. Daarna het kozijn van de deuren loods 4 aan beide zijden, hydraulisch 2 cm omhoog gezet,. Hardhouten klossen eronder en nu met dikke bouten vastgezet aan de stalen poeren. De deuren lopen nu ruim vrij onder !!  Het schoppen tegen de onderzijde van de deuren is niet meer nodig om ze open te zwaaien. Heel veel dank aan Bert-Jan en Bert. Zonder deze kanjers was het echt niet gelukt. Einde middag heeft Herman de beide oude schuifdeuren opgehaald om af te voeren.

Ook vandaag was weer een lange en inspannende dag.

Waarschuwing: De nieuwe schuifdeuren hebben een tijdelijk geleidingsblok op de dorpel. Dit is gemarkeerd met halve stoeptegels om te voorkomen dat je erover struikelt. Zie foto. Zodra de beton drempel hard is, worden deze geleidingen buiten het looppad geplaatst. Let op dat de deuren goed over deze geleidingen schuiven. Daarna de deuren vergrendelen met de grendel-pen.