De jeugd van Salland neemt deel aan de juniorencompetitie in de regio. Elk voorjaar wordt circa drie wedstrijddagen gestreden in de vier met stuur, twee met stuur en de skiff. Jeugdigen van 10 tot 18 jaar nemen hieraan deel. Wat overheerst is de gezellige sfeer én de enorme inzet van de
deelnemers. Er zijn dan ook altijd veel ouders en andere belangstellenden aanwezig. Dit jaar heeft Salland combinaties gemaakt met de Asser Roeiclub en De Geeuw uit Sneek. Van Salland deden er in de diverse poules zeven jongens en vijf meisjes mee, begeleid door vier coaches.
Dit jaar werd afgetrapt in Leeuwarden bij de Friese club De Wetterwille. Het weer was fris, maar af en toe brak de zon lekker door. Door de vele wind, waren de lastige bochten moeilijk te houden, maar dankzij goede stuurmanskunsten lukte dit. Er werd gestart in de vier met stuur en de dubbel met stuur. Het is een rond parcours, rondom een schiereilandje. Salland nam deel in diverse leeftijdscategorieën. Helaas werden er geen prijzen behaald, maar het was een geslaagde dag.
Fotoboek Salland
Op 26 april volgde de competitiedag in Deventer bij Daventria. Koud, waterig weer met af en toe een regenbui. Helaas ook wederom met veel wind, dus zeker niet optimaal. De locatie was bijzonder. Het clubgebouw is op het water gelegen. Je bereikt deze door een schuine plaat op te lopen en een trap naar de kantine, met een geweldig uitzicht over het water. Ondanks de wat rommelige organisatie, was het een leuke dag. Er werd gedubbeld, gevierd en geskift. In de poule meisjes gevorderden 15-18 jaar behaalde Salland in de combinatie ARC en De Geeuw, de eerste plaats.
Uitslag
Fotoboek Salland
Foto's Daventria
De laatste wedstrijddag was in Assen bij ARC. Er werd geskift, gedubbeld en geroeid in de vier plus stuur. Bar weer: hagelbuien, regen en veel wind. Hierdoor zijn vier roeiers omgeslagen en waaiden de roeiboten snel het riet in. Ook hier behaalde dezelfde combinatie meisjes in de poule gevorderden 15-18 jaar de eerste plek. De jongens van Salland 15-18 jaar gevorderden wisten ook de snelste tijd te roeien. Mariska werd met skiffen in de jeugd 10-12 jaar eerste. Gefeliciteerd, Mariska, en jongens en meiden in de C4!
Uitslag
Foto's
